بلور پایه دار اصفهان مشهد لرستان

از وسایل تزئینی و کاربردی میهمانیها بلور پایه دار است که شرکتهای زیادی در کشور از جمله شهرهای اصفهان، مشهد و لرستان در تولید آنها فعال هستند.

همچنین کشورهای زیادی درجهان هستند که حجم وسیعی از این محصول را تولید و عرضه می کنند و ایران هم جزو کشورهای بزرگ این صنعت می باشد، این ظروف شامل انواع لیوان، فنجان، قندان، آجیل خوری، بستنی خوری، سرویس چای خوری و پذیرایی و غیره می باشد که به علت شکل خاص آن و زیبایی منحصر به فرد شان بیشتر مردم از آن در میهمانی شان استفاده می کنند.

بلور پایه دار اصفهان

یکی از بزرگترین کارخانه های تولید ظروف بلور پایه دار در شهر اصفهان قرار داشته و توانسته علاوه بر تامین نیاز کشور به ارسال بخشی از محصولات خود به کشورهای دیگر اقدام نماید.

تشخیص ظروف با کیفیت از نوع بی کیفیت آن تابع توجه به چند نکته است که به آن اشاره می کنیم.

اول از همه توجه به  درخشندگی ظروف است که هر چه این درخشندگی بیشتر باشد به این معناست که بلور کیفیت بیشتری دارد، مسئله ی بعدی سنگین تر بودن بلورهای با کیفیت می باشد، مسئله ی بعدی گران تر بودن بلور اصل می باشد، دقت بالای کنده کاریها و گوشه های ظروف هم دلیلی بر اصل بودن بلور است، داشتن اطلاعات کامل مواد تشکیل دهنده ی ظرف که به همراه محصول عرضه می شود هم دلیل دیگری بر کیفیت آن است، وجود ضمانت محصول هم از دیگر موارد است، توجه به نبود حباب هم از اهمیت زیادی برخوردار است در صورت داشتن هر گونه حباب در محصول از خرید آن امتناع نمایید و در نهایت هر گونه بی نظمی و نا متقارنی در محصول نشان از بی کیفیت بودن محصول است.

همچنین توجه به صدای ساطع شده از بلور هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، در صورتی که صدای شنیده شده از بلور بم باشد و کوتاه نشان از بی کیفیت بودن و غیر اصل بودن محصول می باشد ولی در صورت ریز بودن و طولانی بودن این صدا نشانه ی کیفیت بالای محصول است.

اما در کنار تمام این موارد خرید از مراکز معتبر و خرید از برندهایی که از کیفیت آنها اطمینان دارید از مهم ترین مواردی است که باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشید.

توجه داشته باشید که استفاده ی زیاد از این ظروف جهت صرف غذا مناسب نبوده و باعث ایجاد بیماریهای زیادی از جمله مشکلات گوارشی می شود. این ظروف از مواد پایه ای شیشه درست شده اند که با ترکیب اکسید سرب تبدیل به بلور و کریستال شده اند، همچنین در برخی از این ظروف درصدی از اکسید سدیم و اکسید پتاسیم قابل یافت می باشد.

این ظروف به علت حساسیت خاص خود بسیار شکننده بوده و نگه داری از آنها بسیار دقت می خواهد و البته شستشوی آنها هم باید با مواد استاندارد صورت گیرد تا در مرور زمان شاهد از بین رفتن کیفیت آنها نباشیم، همچنین استفاده از اسکاچ و امثال آن هم توصیه نمی شود چرا که سبب ایجاد خط و خش روی این ظروف می شود.

بهتر است حین شستشو و بعد از آن یعنی جهت خشک کردن از پارچه های نرم استفاده شود تا هم از ایجاد خط و خش جلوگیری شود و هم در افزایش عمر آنها موثر باشد.

توجه کنید که ظروف کریستال مناسب برای نگه داری مواد غذایی و نیز ترشیجات و موادی که پایه ی اسیدی دارند مثل آبلیمو نیستند و در صورت نگه داری از آنها در این ظروف امکان وارد شدن سرب به مواد غذایی شما وجود داشته و این امر باعث بیماریهای زیادی در بدن شما می شود، بنابر این از این ظروف فقط برای سرو غذا و یا تزئین خانه استفاده نمایید.

بلور پایه دار اصفهان

بلور پایه دار مشهد

در غرب کشور یعنی شهر مشهد یکی از فعال ترین تولیدیهای بلور پایه دار قرار دارد که بخش از نیاز کشور به این محصول را مرتفع نموده است.

استفاده و نگه داری از این ظروف نیازمند رعایت مواردی چون قرار ندادن آنها در ماشین ظرفشویی، نریختن مواد و مایعات داغ در داخل آنها، قرار ندادن آنها در کنار هم، جا به جا نکردن سریع ظروف یعنی آرام تکان دادن آنها، عدم کشیدن آنها روی سطوح مختلف به خصوص سطوح زبر، عدم استفاده از مواد چرب در داخل آنها، شستشوی این ظروف به آرامی و با حوصله، قرار ندادن آنها در برابر حرارت به خصوص مایکروفر و آتش و شستن آنها با موادی که دارای آمونیاک هستند می باشد که تاثیر زیادی در افزایش عمر آنها دارد.

این ظروف در استفاده ی دراز مدت درخشندگی خود را از دست می دهند که برای رفع این اتفاق می توانید از یک لیمو ترش استفاده نمایید، برای این کار یک عدد لیمو ترش تازه را برش داده و به آرامی روی تمای سطح ظرف بکشید و با آب ولرم آن را شستشو دهید، همچنین برای رفع خط و خش به وجود آمده روی محصول در گذر زمان می توانید از خمیر دندان استفاده نموده و به آرامی روی شیارها و خطهای ایجاد شده بکشید و سپس آبکشی نمایید.

لازم است بدانید که این ظروف از مواد سمی تشکیل شده اند و رها سازی آنها در طبیعت در صورت شکستن و عدم استفاده باعث ایجاد آلودگی در محیط زیست می شود، بنابر این در صورت عدم استفاده از ظروف بلور آنها را به مراکز بازیافت تحویل دهید.

بلور پایه دار مشهد

بلور پایه دار لرستان

همان طور که اشاره شد در استانهای زیادی از جمله لرستان، انواع بلور پایه دار تولید شده و در دسترس عموم مردم می باشد.

توجه داشته باشید که امروزه این ظروف با کیفیتهای گوناگون تولید شده و البته برخی کلاه برداران ظروف شیشه ای را به جای ظروف بلور و کریستالی به خریداران عرضه می کنند که توانسته اند سودهای کلانی در این زمینه به دست آورند.

اما مجموعه ی ما در تولید و عرضه مواد اولیه ی با کیفیت استفاده نموده و پرسنل تولید از زبده ترین نیروها هستند، در ضمن شما می توانید قبل از خرید، از کارشناسان خبره ی ما استفاده نموده و اطلاعات لازم در خصوص ظروف کریستالی را به دست آورید.

بلور پایه دار لرستان

جهت بهره مندی از محصولات با کیفیت مجموعه و خرید آنها که از قیمتهای بسیار اقتصادی برخوردار هستند می توانید با شماره ی موجود در سایت تماس حاصل نموده و یا پر نمودن فرم موجود در سایت و تکمیل مشخصات خود منتظر تماس مجموعه باشید و از این خدمات استفاده نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما