تجارت و صادرات ظروف شیشه ای + قیمت خرید و فروش روز

اگر می خواهید وارد تجارت و صادرات ظروف شیشه ای شوید، حتما به قیمت روز خرید و فروش های سایت ما نگاهی بیاندازید که انواع ظروف شیشه ای را دارا می باشیم. ظروف شیشه ای در ایران از دیرباز مورد توجه بسیاری از ایرانی ها بوده است و مردم در آن زمان صنعت بلور سازی را فرا گرفته بودند با این که تاریخ اختراع شیشه مشخص نیست اما طبق نوشته ها و تصاویر باقی مانده از الواح قدیمی می توان تاریخ این صنعت را پیش از 5000 هزار سال پیش دانست.

تجارت ظروف شیشه ای

امروزه در تمام دنیا به خصوص ایران تجارت ظروف شیشه ای بسیار متنوع می باشد و دارای انواع مختلفی از ظروف می باشد.

شیشه در اصل مایع می باشد اما به علت حرکت بسیار کند کریستالی، آن را جامد می بینیم و در میان ایرانی های باستان سلاطین و ثروتمندان از ظروف شیشه ای استفاده می نموده اند و فقرا و طبقه معمولی مردم از ظروف سفالی استفاده می نموده اند.

در واقع می توان تمام صنعت بلور سازی را از ایرانی ها دانست ظروف شیشه ای در کوره های بزرگی که هیچوقت خاموش نمی شده و در دمای بسیار بالا تولید و از ترکیب خرده شیشه های گذشته و تلفیق آهک و پودر سنگ و یک نوعی از خاک که در کوره ریخته می شدند.

پس از آن که به صورت مایع در می آمدند با یک لوله ای فلزی که در وسط آن لوله یک خط باریک نهادینه شده بود، مقداری از این مواد مذاب مایع را برداشته و در قالب های سنگی که از قبل آماده شده بود می ریختند و با دمیدن از انتهای لوله به داخل قالب، آن ماده را باد می نموده اند.

سپس با حجیم شدن آن مایع در قالب، فرم آن قالب را به خود می گرفته اند بنابراین وقتی مواد مذاب فرم لازم را گرفتند، میله فلزی را از قالب در آورده و مواد مذاب شکل گرفته را داخل آب بسیار سرد قرار می دادند. این سرد و گرم کردن یکجایی باعث سفت شدن اجسام شیشه ای می شده اند.

صادرات ظروف شیشه ای

یکی از صنعت هایی که صادرات واردات آن در ایران انجام می گیرد ظروف شیشه ای است. شیشه بسیار پر کاربرد است چه در ایران و چه در جهان دلیل کاربرد زیاد شیشه را می توان به دلایل مختلفی ربط داد، اول آن که این صنعت یک پیشه بسیار کهن می باشد و دوم آن که در تمام مصارفی همچون ظروف، پنجره ها، خودرو ها از شیشه ها استفاده می شود تا جایی که می توان شیشه رو جزو صنایع اولیه جهان نام ببریم.

صادرات ظروف شیشه ای

نکته بعدی این که دلیل اصلی استفاده از شیشه چه چیزی می باشد. بله شیشه در اصل یک ماده ای است که آن طرف آن را می توان دید و می شود گفت که تنها دلیل شروع استفاده از شیشه همین عامل می باشد و دلیل دیگری نداشت زیرا نسبت به دیگر اشیا، شیشه دارای نقص و ایراد می باشد زیرا که هم شکننده هستند و هم مقاومت زیادی ندارد پس دلیل عمده این عامل این بوده است که شیشه را فقط برای مکان هایی استفاده کنند که بخواهیم آن چه که در پشت شیشه است را بببنند.

جالب است بدانید قبل از کشف یا اختراع شیشه، در پنجره ها از چوب و بعدا از فلز استفاده می کرده اند و با کشف شیشه توانستند از شیشه در پنجره استفاده نمایند که برای همه افراد شگفت انگیز بود و فقط افراد ثروتمند از آن استفاده می کرده اند و مردم فقیر از این ماده بی نصیب بودند.

قیمت ظروف شیشه ای

شاید برایتان سوال شده که چرا قیمت برخی ظروف شیشه ای با برخی دیگر متفاوت می باشد. دلیل عمده این عامل را می توان کیفیت خود محصول و درصد خالصی آن دانست.

همچنین در ساخت این محصول که باید توجه بسیاری به آن کرد زیرا امروزه بسیاری از شیشه سازی ها در کارخانه تولید می شوند و به سبک نوین صورت می گیرند. نکته مهم و جالب این است که باید توجه داشته باشیم اگر تولید شیشه در کوره های بزرگ صنعتی صورت می گیرد باید چگونه باشد و چه تفاوت هایی با روش های سنتی دارد.

در روش های صنعتی شیشه سازی اگر در کارخانه باشید خواهید دید که چگونه این شیشه ها تولید می شوند و موقع ساخت بسیاری از آن ها مورد استفاده قرار می گیرند حتما هنگام ساخت خواهید دید که در گذشته شیشه های نامرغوب را در کوره انداخته تا دوباره ذوب بشوند و به نتیجه برسند ولیکن در کوره های جدید هنگامی که شما مشاهده کردید که شیشه ها دارای حباب هایی می شوند، بدانید که سولفات زیادی در آن وارد شده است و این سولفات می تواند کل شیشه ما را از بین ببرد.

قیمت ظروف شیشه ای

خرید ظروف شیشه ای

سوالاتی رادر سر می پرورانید که یکی از آن ها این است که هنگام خرید ظروف شیشه ای چه اقداماتی را باید لحاظ کنید، ابتدا باید در نظر داشته باشیم که ظروفی که خریداری می کنیم باید از شیشه هایی تشکیل شود که دارای حباب در داخل آن نباشد و همینطور که شیشه نباید دارای انحراف و اصطلاحا تاب باشد.

ظروف شیشه ای معمولا دارای چند نوع می باشد یک نوع آن که قدیمی ترین نوع شیشه می باشد شیشه سبز است که امروزه بسیار کم کاربرد شده است و در گذشته تمام ظروف این نوع شیشه را تشکیل می داده اند. نوع دیگر این شیشه ها اصطلاحا شیشه سفید نام دارد و می توان آن را بهترین نوع شیشه دانست حتما هنگام خرید به رنگ های حاشیه ظروف دقت تمام داشته باشید.

فروش روز ظروف شیشه ای

سایت های زیادی را می بینید که فروش روز ظروف شیشه ای را بر عهده دارند و نکته مهم این است که کیفیت آن ها به چه شکل می باشد. همچنین قیمت های روزانه این محصولات به چه شکل هستند ظروف شیشه ای انواع زیادی دارد و شیشه های کریستالی و شیشه های نشکن از مهمترین نوع و پر فروش ترین نوع شیشه های موجود در بازار می باشد.

حتما هنگام خرید به شفاف بودن ظروف دقت تمام داشته باشید و ظروف باید شکنندگی بسیار پایینی داشته باشد.

فروش روز ظروف شیشه ای

شرکت ما شفاف ترین ظروف شیشه ای را در دسترس شما مشتریان عزیز قرار می دهد و  همچنین ما سال ها توانسته ایم که بهترین نوع ظروف را تولید داشته باشیم.  

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما