کاسه شیشه ای ایرانی

نوعی ظرف که دهانه بلندی دارد و ابزاری برای خودن غذاهای ایرانی محسوب می شود را کاسه می نامند که جنس های گوناگونی دارد که نوع شیشه ای آن بسیار مورد مصرف قرار می گیرد. کاسه ها برای آشامیدن و خوردن مایعات و غذا استفاده می گردد که پیشینه ای چند هزار ساله دارد و به دوران نوسنگی بر می گردد، در یونان باستان نیز از کاسه برای ریختن شراب به جهت عبادت استفاده می شد.

قیمت کاسه شیشه ای ایرانی

هنگامی که برای تهیه محصولی اقدام به خرید می کنیم یکی از نکات مد نظر ایرانی ها این است که قیمت آن چقدر است و این موضوع هم در مورد کاسه شیشه ای صدق می کند، خب البته قیمت رابطه مستقیمی با کیفیت دارد و این یعنی این که هر چقدر کاسه ها از شیشه و مواد اولیه درجه یک باشد قیمتی بالاتر نیز دارد.

در مرحله تصفیه برای تهیه ظروف شیشه ای خارج شدن گاز مذاب به شکل حباب ریز و درشت است که بالارفتن یا همان خارج شدن حباب با افزایش دمای ذوب انجام می شود و مواد اولیه ذوب کننده شامل: اکسید ارسنیک، سولفیت سدیم، آنتیموان و کلرور سدیم است. اما در مرحله هموژنه کردن ترکیب در تمامی نقاط همسان است و اگر درست هموژنیزه نشود موجب نامقاوم بودن در مقابل تنش می شود.

کاسه شیشه ای بزرگ ایرانی

تمامی محصولات در اندازه های متفاوت تولید می شود و کاسه شیشه ای ایرانی هم در سایزهای کوچک و بزرگ یافت می شود. برای تولید کاسه های شیشه ای نیاز به ۱۲۰۰درجه سانتی گراد دمای ذوب می باشد که اگر این دما را تا۱۳۰۰ هم افزایش بدهیم مشکلی پیش نخواهد آمد و عمل ذوب نیز بهتر انجام می شود، روش های ذوب و تولید به سه روش سنتی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک صورت می پذیرد و خطوط تولید در صنایع به صورت های زیر است:

  1. – خط تولید مستقیم
  2. – خط تولید uشکل
  3. – خط تولیددایره ای
  4. -خط تولید زیگزاک

در روش مستقیم دستگاه های تولید به صورت پشت سر هم قرار گرفته و مواد خام از یک سو وارد و از سویی دیگر محصول خارج می گردد، اما در روش uشکل دستگاه ها طوری چیده میشوند که حالت u پیدا کنند و این کار را برای تولیداتی استفاده می کنند که سرعت بالایی دارد و برای اینکه در مساحت کارگاه صرفه جویی شود استفاده می گردد.

کاسه شیشه ای بزرگ ایرانی

در روش دایره ای مواد اولیه از یک نقطه مشخص ورود پیدا می کند و در همان نقطه نیز خارج می شود که مرکز کنترل در وسط قرار دارد و این روش در سیستم های اتوماتیک تولید بالا بکار میرود. روش و خط تولید زیگزاک به صورت مارپیچ است و در جاهایی که محدودیت جا دارند استفاده می گردد.

خرید اینترنتی کاسه شیشه ای

امروزه سایت های زیادی در حوزه خرید و فروش انواع محصولات در بستر اینترنت پدید آمده اند و یکی از محصولاتی که خرید اینترنتی آن افزایش یافته کاسه شیشه ای است.

در حال حاضر با به وجود آمدن سایت های فروش در بستر اینترنت عده زیادی از افراد خریدهای خود را از این طریق سفارش می دهند، از مزیت های بسیار خوبی که اینترنت دارد این است که فروشگاه های مجازی را که در زمینه فروش فعالیت می کنند در خود جای داده است تا اشخاص  بتوانند بدون نیاز به حضور فیزیکی در  داخل فروشگاه، محصولات را انتخاب و خریداری نمایند و سفارش دهند که این امر موجب حفظ زمان و هدر نرفتن وقت می شود.

نکته جالب توجه این است که پس ازخرید مجازی و اینترنتی محصول را در اسرع وقت به دست شما می رسانند اما به این نکته هم توجه نمایید که از سایت های مجوز دار فروش خریداری نمایید تا از نظر کیفیت کالا نیز مطمئن شوید.

برای ساخت کاسه های شیشه ای چهار مرحله لازم است که عبارت است از: مرحله ذوب، مرحله تصفیه، مرحله هموژنه کردن ومرحله کاهش درجه حرارت.

در مرحله اول وقتی ذوب انجام می شود، مراحل زیر روی شیشه انجام می گردد:

  • – واکنش شیمیایی انجام شده سبب تجزیه مواد اولیه و آزاد شدن گازها می شود
  • – ذوب پایین موجب انجام واکنش های شیمیایی می شود
  • – خارج شدن گاز های محبوس شده
  • – رطوبت اولیه از بین می رود.

خرید اینترنتی کاسه شیشه ای

کاسه شیشه ای دیجی کالا

همانگونه که بیان شد سایت های فروش در کشور اقدام به فروش مجازی نموده اند و یکی از این سایت ها که کاسه شیشه ای هم به فروش میرساند دیجی کالا است. در هنگام خرید اینترنتی به مشخصات نوشته شده در مورد محصولات دقت نمایید و اگر می خواهید کاسه شیشه ای بخرید به مشخصاتی از قبیل: یکنواختی بدنه، درز ها و ترک های موجود و استاندارد محصول توجه نمایید.

به دلیل اینکه محصولات ملامین، چینی و سرامیک گران قیمت هستند استفاده از آن ها بسیار کم رنگ شده است و در عوض مردم روی به استفاده از ظروف شیشه ای آورده اند، زیرا نسبت به جنس های دیگر ارزان تر و شیک تر نیز است، در هنگام ذوب و تهیه می توان در کنار شیشه های ساده از شیشه های رنگی نیز استفاده نمود و ترکیب این دو با هم در غالب طرح های گوناگون زیبایی خاصی را به محصولات به دست آمده می دهد.

کاسه شیشه ای بزرگ دیجی کالا

به طور کل اگر چرخی در سایت های فروش بزنید انواع محصولات با سایز های گوناگون را مشاهده خواهید کرد و یکی از سایت هایی که دارای کاسه شیشه ای سایز بزرگ، دیجی کالا است. شیشه جسمی سخت در برابر کشش ضعیف و مقابل فشار مقاوم است که از ترکیب دولومیت، سیلیس، کربنات سدیم، اهک و سولفات سدیم تشکیل شده است.

کاسه شیشه ای بزرگ دیجی کالا

شواهد به دست آمده از قرون دور حاکی از آن است که  انسان های اولیه به دلیل وجود ترکیبات تشکیل دهنده شیشه که موجب سختی و برندگی می شد، سنگ ها می شکستند و اشیا تیز را از درون آن جدا می نمودند که به عنوان چاقو از آن استفاده نمایند.

شرکت ما با تولید محصولات متنوع شیشه ای از قبیل کاسه های شیشه ای بزرگ و کوچک در حال عرضه با کیفیت ترین کاسه ها در بازار است و در صدد رقابت در بازار های جهانی است که به بهتر شدن و مرغوبیت محصولات حاصل از شیشه انجامیده است، اگر قصد خرید و تهیه محصولات شیشه دارید با مشاورین و شماره تماس های درج شده داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما